Svima nam je poznato koliko su često roditelji zbunjeni raznim stručnjacima koji rade s njihovom djecom ili nisu upoznati o tome tko što radi i za čijim savjetom je potrebno posegnuti.
Jedan od stručnjaka koji radi s djecom koja imaju teškoće u razvoju je i edukacijski rehabilitator. Edukacijski rehabilitator ranije je poznat pod nazivom defektolog.
Edukacijski rehabilitator prepoznaje i uočava potrebe svakog djeteta, teškoće u razvoju koje se mogu pojaviti te faktore rizika u ranom razvoju djeteta. Kroz odabir primjerenih tehnika procjene, edukacijski rehabilitatori provode procjenu i pomažu djeci ukoliko imaju odstupanja na području fine motorike, gamotronike, pažnje i koncentracije, pamćenja i logičkog zaključivanja...
Pored rada s djecom, važno područje rada su i roditelji djece s teškoćama u razvoju. Uloga edukacijskog rehabilitatora je upoznati roditelja s vrstom i stupnjem teškoće kod djeteta, te pružiti podršku u prihvaćanju i razumijevanju djetetove teškoće.
Upravo ovim i sličnim poslovima se bavi mlada, a odnedavno i nova stanovnica Kreševa, Tamara Tomić koja je po struci bachelor edukacijske rehabilitacije.
Pokrenula je projekt pod nazivom Roditeljstvo na dlanu, gdje će roditeljima pomagati da odrastu zajedno s djecom.
Individualno i grupno provodi jedinstveni program obuke roditelja Međunarodne asocijacije za masažu beba IAIM, gde roditelji uče kako masirati svoje bebe.
Dodir je prvo i najmoćnije sredstvo komunikacije kada govorimo o odnosu roditelja i beba, kaže sada već iskusna Tamara, koja iza sebe ima brojne projekte vezane za rad s djecom s teškoćama u razvoju i radionicama koje provode Udruge Korak i Čudo.
Do sada je uglavnom radila u Sarajevu, a u studenom u prostorijama Udruge Čudo će održati besplatni tečaj masiranja beba koji će se održavati kroz pet radnih dana.
Više informacija možete pronaći na instagram profilma: roditeljstvo_na_dlanu i udruga_cudo.