Odlične partije u Rukometnom klubu Opuzen pruža Kreševljak Goran Marković. Njegova ekipa je trenutno vodeća na tabeli.

Julio Jelavić je prošle sezone bio prvi strijelac trećeg razreda. Uvjerljivo. Na startu sezone u većem rangu, drugom, u koji je Opuzen upao doslovno pet do podne, krilo ‘narančastih‘ je nastavilo po starom. Bio je prvi strijelac u startnoj pobjedi u Puli protiv Arene (23:22), sad prvi strijelac u prvoj pobjedi kod kuće, protiv Rudara (29:26). Ukupno 15 pogodaka u dvije utakmice, piše Dubrovački vjesnik.

Najvažnije, njegov Opuzen je uzeo sve bodove na startu. Rudar je poveo u Opuzenu s 1:0, vodio 3:2 i 4:3 te nakon toga lovio i ulovio domaćina četiri puta (5:5, 6:6, 7:7 i 8:8), ali nakon što su Goran Marković i Vladimir Koncul odveli sastav trenera Ante Franića do 10:8, više se nije uspio izvući iz minusa, koji je na kraju prvog poluvremena bio šest pogodaka (16:10), početkom nastavka u dva navrata plus osam (18:10, 20:12). Opuzen je u 50. minuti na plus četiri (24:20), u 57. minuti na plus sedam (28:21). Gosti su s 5:1 dobili završne dvije i pol minute te uspjeli samo ublažiti poraz.

Goran Marković je sa 6 pogodaka bio drugi strijelac Opuzena za koji je Bruno Bošković postigao četiri, Josip Prović i Vladmir Koncul po tri, Marko Cvitković i Kristijan Palinić po dva, te jedan pogodak Kristijan Marević. Još su igrali Karlo Crnčević, Mihael Ujdur, Mate Nikolić, Milan Utovac, Ante Vidović, Franko Brečić, Luka Deak i Daniel Jarić.

Opuzen dijeli prvo mjesto s Karlovcem, dvije pobjede može imati još i Rovinj ako uspije u nedjelju, 9. listopada, dobiti u Omišu Hrvatski dragovoljac, koji ima bod na svom kontu. Rovinj je domaćin Opuzenu u 3. kolu.