U Nedjelju (24.10.2021. godine) odigrano je 6. kolo Kantonalne lige SBK/KSB, sezone 2021/22. Seniori su gostovali ekipi NK Busovača, u Busovači na gradskom stadionu. Susret se igrao u 14:30.

Trener Simić nije mijenjao puno u prvom sastavu, Ivičević se vratio u napad nakon povrede, a Klještan je umjesto Mišanovića zauzeo desnu stranu terena. Krenulo se sa formacijom 3-5-2.

Utakmica je bila dosta tvrda, ali naša ekipa je na kraju utakmice zasluženo došla do sva 3 boda. Ekipa Busovače je povela iz prekida, nakon centaršuta, glavom je poentirao Ferhatović. Igrao se 41. minut utakmice.

Nakon toga Kreševo je intenzivnije napadalo, te u 43.-oj minuti, nakon prodora Oroza, desio se jači kontakt, a sudac pokazuje na bijelu točku. Jedanaesterac za Kreševo. Odgovornost za izvođenje je preuzeo Batak, ali je bio neprecizan. Vratnica spašava Busovljake. Na odmor se otišlo s rezultatom 1:0 u korist domaćina.

Kreševo nije posustajalo ni u drugom poluvremenu, te dolazi do poravnanja rezultata u 55.-oj minuti. Nakon gužve u protivničkom šesnaestercu, Tolo prebacuje do Kujundžića koji pokušava atraktivno makazicama, do nesporazuma dolazi između braniča i golmana NK Busovače. Lopta dolazi do Ivičevića koji poravnava rezultat na 1:1.

U 85.-oj minuti dolazi do preokreta rezultata. Kujundžić prebacuje za Durmiša koji nakon prodora, predaje loptu za Ivičevića koji postiže svoj drugi pogodak, i postavlja konačnih 1:2.

Kreševo upisuje 5. pobjedu ove sezone i zadržava dobru formu uoči posljednjeg susreta ljetnog dijela sezone. Isti se igra točno za 7 dana na STAMAL Areni od 14:30. U goste dolazi ekipa Kaćuna

Potrebno je istaći i podršku 30-ak navijača Kreševa, Šegalija, koji su nosili Kraljeve do pobjede. Navijalo se vatreno veći dio susreta.

Ostali rezultati 6. kola seniorskog uzrasta:

FK Kaćuni - NK Bilalovac CPU 1:0

FK Fojnica - NK Romari 0:3

NK Šantići - OFK Lugovi 0:2

Ostale fotografije sa susreta, možete pogledati ovdje.

Video sažetak utakmice pogledajte na youtube kanalu NK Kreševa.

Kod mlađih uzrasta utakmica pionira je odgođena. Susret se trebao igrati u Han Biloj protiv ekipe FK Rudar. Cicibani su susret protiv NK Rijeke iz Viteza odigrali na STAMAL Areni 23.10.2021. godine u 13:00 sati. Rezultat je bio 0:11 u korist NK Rijeke.