U Nedjelju (10.10.2021. godine) seniori su igrali 4. kolo Kantonalne SBK/KSB lige. Ugostila ih je ekipa FK Fojnice na stadionu Džemal Numanagić u Fojnici. Susret je počeo od 15:00. Što se tiče postave naše ekipe, nedostajali su: Buljan, Ivičević, Klještan, Bjelica. Novo ime u prvoj postavi bio je Mateo Topić, koji se odlično iskoristio priliku i kasnije se upisao u strijelce.

Standardna formacija 3-5-2, nesvakidašnja za moderni nogomet, još jednom je urodila plodom, te nakon 4. kola Kreševo je i dalje neporaženo, što govori da trener Simić zna itekako što radi.

Prvi gol na utakmici došao je nakon nespretne reakcije golmana Merdića, domaćini dolaze do vodstva u 21.-oj minuti od 1:0. Kreševo na poravnanje rezultata nije čekalo dugo vremena. Odmah minutu kasnije dolazi do poravnanja rezultata nakon što je ispred golmana sam izašao Topić i pogodio. Igrači su otišli na odmor s rezultatom 1:1.

Naša ekipa zadržala je napadački ritam iz prvog poluvremena, te u 54.-oj minuti utakmice Durmiš je imao sjajnu šansu, no golman domaćina ovaj put spašava svoju mrežu. U 74.-oj minuti utakmice slobodan udarac za Kreševo. Kapiten Batak izvodi udarac, putanju lopte preusmjerava Fatić, i to je 1:2 za Kreševo.

Na drugoj strani igrališta, odmah nakon što su "Kraljevi" poveli, slobodan udarac za Fojnicu, koji je i uspješno realizirao Hodžić. Rezultat je ponovno poravnat, 2:2.

Igrao se 89.-i minut utakmice, lopta je došla do Ivice Oroza, koji sjajno proigrava za raspoloženog Durmiša koji savladava golmana i donosi Kreševu zaslužena tri boda u derbiju 4. kola Kantonalne lige SBK/KSB. Konačni rezultat : FK Fojnica - NK Kreševo 2:3

Kreševo nakon 4. odigrana kola trenutno dijeli prvo mjesto s ekipom NK Romari iz Viteza sa 10 bodova.

Važno je spomenuti i veliku podršku koju je po kiši i hladnoći imala naša momčad, Šegalije su bodrile "Kraljeve" do treće ovosezonske pobjede u ligi.

Za 7 dana ponovo smo na STAMAL Areni gdje nam u goste dolazi ekipa NK Šantići a susret se igra od 15:00.

Ostali rezultati 4. kola Kantonalne lige:

FK Kaćuni - NK Romari 0:3

NK Bilalovac CPU - OFK Lugovi 2:2

NK Šantići - NK Busovača 1:3

Što se tiče mlađih uzrasta, pioniri su ovo kolo također igrali protiv ekipe FK Fojnica u Kreševu. Poraženi su sa 0:8. Iduće kolo ugošćuje ih ekipa FK Vitez u Vitezu, a susret se igra 13.10.2021. godine od 15:00.

Cicibani su u svom 3. kolu poraženi od NK Busovača sa 3:1 u Busovači. Jedini pogodak za naše najmlađe postigao je Luka Božić u 40.-oj minuti. Sljedeće kolo mališani dočekuju ekipu NK Rijeka u Kreševu, 23.10.2021. godine. Susret počinje od 10:00.