Sport

Prije 1 mjesec
16 lipnja, 2026
2 min čitanja

prije 1 mjesec 16.06.2026

Antonio Tomić preuzeo dužnost generalnog tajnika Olimpijskog odbora Bosne i Hercegovine

Predsjednik Olimpijskog odbora BiH Davor Komšić danas je u Sarajevu potpisao menadžerski ugovor sa novoizabranim generalnim tajnikom OK BiH Antoniom Tomićem, koji je i službeno preuzeo dužnost rukovođenja stručnom službom te institucije.

Tom prilikom Komšić je istaknuo važnost kontinuiranog razvoja i prilagođavanja suvremenim potrebama sportskog sustava.

Modernizacija, fleksibilnost i samoodrživost sustava moraju biti u fokusu budućeg djelovanja Olimpijskog komiteta BiH. Čestitam novom generalnom tajniku na izboru i želim mu puno uspjeha u radu. Također, želim izraziti zahvalnost dosadašnjem generalnom tajniku Saidu Fazlagiću, koji je tijekom posljednja tri mandata pokrenuo brojne procese i postavio kvalitetne temelje koji će omogućiti njihovo dalje unapređenje – izjavio je Komšić.

Tomić je zahvalio na ukazanom povjerenju, naglasivši da će svoj mandat usmjeriti ka unapređenju rada institucije i jačanju podrške bosanskohercegovačkom sportu.

Siguran sam da ćemo zajednički pronaći najbolja rješenja i primijeniti kvalitetne prakse koje će doprinijeti budućem funkcioniranju Olimpijskog odbora BiH. Spreman sam raditi u skladu s planovima, odlukama i smjernicama organa te organizirati efikasan rad stručne službe uz osiguravanje kvaliteta, pravovremenosti i zakonitosti u njenom djelovanju. Moji ključni ciljevi bit će povećanje broja sportaša i ekipa Bosne i Hercegovine na olimpijskim igrama i drugim velikim natjecanjima te stvaranje uvjeta za osvajanje olimpijskih medalja – poručio je Tomić.

Imenovanje novog generalnog tajnika predstavlja početak novog perioda djelovanja Olimpijskog komiteta Bosne i Hercegovine, s posebnim fokusom na modernizaciju rada, jačanje institucionalnih kapaciteta i stvaranje što boljih uvjeta za razvoj sporta i ostvarivanje vrhunskih sportskih rezultata na međunarodnoj sceni, priopćeno je iz Olimpijskog komiteta BiH.

To top